WARSZTATY PISMA FANTAZYJNEGO
Pisanie może być świetną zabawą. Niepełnosprawność ręki, nogi czy głowy nie jest żadną przeszkodą. Wręcz odwrotnie, zwłaszcza gdy w dziecku mieszka piękna, wrażliwa dusza. Pismo-niepismo będzie tu oryginalnym pismem, a litery-nielitery własnym pomysłem. Tak to robi miłośniczka pisania Barbara Galińska, która pisze swoje nie-litery pędzlem, piórkiem, czymkolwiek. Na jej warsztatach nasi Sztukmistrze pokażą, że też tak potrafią. Każdy użyje tego, co mu podpowie intuicja. Będzie pisał siedząc, stojąc, a może nawet leżąc; deseczką, palcem, gąbką na kijku albo pisakiem; na stole, podłodze, albo w pionie. „Napiszemy” dźwięki, które usłyszymy. Inaczej można zapisać dźwięk dzwonków, a inaczej bębenka. Prawda? Kto się pisze na takie fantazyjne pisanie. Czas trwania 60 minut.
WARSZTATY TWORZENIA KOLAŻU
Zapraszamy dzieci w każdym wieku. Będziemy sięgać do dziecięcych głów pełnych pomysłów, będziemy korzystać z ich nieoczekiwanego spojrzenia na sztukę i nieograniczonej fantazji. Żadne trudności czy niepełnosprawności nie będą przeszkodą. Będziemy tworzyć prace nie oczekując dzieł sztuki, a czerpiąc radość z procesu tworzenia. Będziemy korzystać z kolorowych skarbów: papierów, tasiemek, guzików, piórek, naklejek i wielu innych niespodzianek. To będą warsztaty „NA LUZIE”, bo luz będzie ich przewodnim hasłem. Dlaczego? Bo tam, gdzie pozwolimy dzieciom na ich twórcze, spontaniczne inwencje, tam pojawia się najwięcej radości. Zapraszamy na zajęcia, podczas których Państwa dzieci będą wyrażać siebie w swoim wszechświecie, a siła wszechświata uzdrawia tych, co mają siłę uzdrowić siebie. Głęboko wierzymy w to, że każdy może być artystą, choćby myślał, że nie potrafi rysować. Właśnie na takie warsztaty zaprasza Krystyna Bartosiak. Czas trwania 60 minut.
WARSZTATY Z MODELOWANIA W GLINIE
Praca z gliną wpływa korzystnie na harmonijny rozwój dzieci. Ugniatanie, formowanie i ozdabianie gliny to doskonałe wsparcie rozwoju małej motoryki dziecięcych dłoni i przygotowanie m.in. do nauki pisania czy samodzielnego jedzenia. To również cenne doświadczenie sensoryczne, które znakomicie stymuluje układ nerwowy. Praca z gliną łagodzi lęki i negatywne nastroje. Zajęcia, na których dzieci pracują na wilgotnej masie wspomagają redukcję stresu i uwalniania emocji. Lepienie wycisza, jednocześnie pobudzając kreatywność i dziecięcą wyobraźnię. Dzięki zajęciom możemy stworzyć przedmioty użytkowe, które później będą wykorzystywane na co dzień. Na warsztaty zaprasza Beata Olszewska-Rybka. Czas trwania 60 minut.