Ceramiło Pracownia Ceramiczna

Pracownia ceramiczna

Pod koniec 2021 roku uruchomiłam pracownię ceramiczną w Otwocku-Świdrze, w której organizuję kursy i warsztaty ceramiczne. Pracownia wyposażona jest w profesjonalne narzędzia, urządzenia i materiały do produkcji ceramiki. Można tu przyjść na warsztaty ceramiczne dla dzieci, dorosłych, rodzin – wspólnie i twórczo spędzić czas, a przy okazji stworzyć unikalne dzieło ceramiczne. Do pracy z gliną przeznaczone są dwa duże stoły, przy których wygodnie będzie się pracowało co najmniej 10-12 osobom. Staram się jednak, aby maksymalna liczba uczestników nie była większa niż 8 osób. Na osobnych półkach pracowni ceramicznej stoją szkliwa przeznaczone do wypału w niskich temperaturach (przeważnie wypalam w temperaturze °C), wysokich (1240 °C), angoby, tlenki oraz pigmenty.  
Jeden regał przeznaczony jest do przechowywania elementów służących do formowania oraz zdobienia (formy gipsowe, formy pomagające nadać kształt, foremki, wykrojniki do gliny, narzędzia do rzeźbienia, koronki, pędzle, dłuta, szpatułki, toczki, oczka, cykliny, itp. Na ścianie wiszą próbniki kolorów szkliw oraz angob. Pracownia wyposażona w koło garncarskie oraz szlifierkę, suszarki do podsuszania prac podczas wykonywania w niektórych technikach. Piec do wypału, dla zapewnienia maksimum bezpieczeństwa w pracowni, umieszczony został w osobnym pomieszczeniu. Pracownia posiada dostęp do gliniarni, w którym, w odpowiedniej temperaturze przez cały rok przechowywane są różne rodzaje gliny.

O mnie

Od kilkunastu lat pasjonuję się ceramiką. Moje zainteresowanie zrodziło się w trakcie lokalnych warsztatów ceramicznych. W kolejnych latach byłam uczestnikiem plenerów, festiwali ceramicznych, wystaw. W 2021 roku ukończyłam kursy Ceramiki organizowane przez Stowarzyszenie „AKADEMIA ŁUCZNICA”, które zaświadczają o podniesieniu kwalifikacji zawodowych w dziedzinie rzemiosła artystycznego i uprawnia do samodzielnego prowadzenia pracowni rękodzieła artystycznego. Kursy są zgodne z dokumentacją programową na podst. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2019 r., poz. 652). „Akademia Łucznica” jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.14/00148/2021 akKursy ceramiki tam organizowane należą do najlepszych kursów ceramiki w Polsce Centrum Kształcenia Ustawicznego Jestem również studentką studiów podyplomowych „Arteterapia” w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, które ukończę w 2022r.


https://ceramilo.pl/

Sponsor w roku: ,.