Anna Danuta Jewtuch

Za czasów dzieciństwa malowanie i rysowanie było dla mnie formą wyrażania siebie, od dziecka tworzenie było moim wewnętrznym światem, który dał mi wiele możliwości rozwoju, startując na ASP – czy wybierając kierunek Architektury wnętrz. Zastosowanie materiałów, dobór barwy – to czyste postrzeganie wrażliwości, którą posiadam – potrafiąc tworzyć sens wyrażania swoich poglądów, marzeń, prac i wewnętrznego świata.

Więcej informacji o moim świecie architektury

 

Afryka

wymiary: 50 x 70 cm

technika: olej na tekturze

praca bez oprawy

cena wywoławcza: 80 zł

Obraz namalowany w 2012 r., wykonany w stylistyce symbolizmu, nawiązuje do wolności i bezgranicznego poczucia bezpieczeństwa. Głowa afrykańska ma na celu symbol zamknięcia emocji i odczuć w postaci zamkniętych oczu. Siłą poczucia wolności jest jej wyraz i emocje widoczne na twarzy, negatywem do poczucia bezpieczeństwa dla strefy kraju Afryki jest jej monumentalizm – dla chwili, kiedy Afryka odzyskuje wolny kraj i lud – negatywem jest zniewolenie człowieka w czasach jego niewoli poprzez ukazanie podstawy ręki, na której znajduje się głowa. Cały obraz nawiązuje do marzeń i spełnienia chwili w pięknej utopijnej krainie – jaką można zauważyć w Afrykańskiej zonie.

licytacja online zaczyna się 29 listopada i kończy 2 grudnia o godz. 21:00

https://www.facebook.com/groups/gwiazdobranieidawanie2020/?mibextid=oMANbw

 

Brzydkie kaczątko

wymiary: 50 x 70 cm

technika: olej na płótnie

praca bez oprawy

cena wywoławcza: 80 zł

Obraz namalowany w 2013 r., wykonany w stylistyce symbolizmu. Pomiędzy wodą a życiem – tworzą się marzenia z dziecinnych lat. Nawiązujący do poczucia siły, jaką można zauważyć w obrazie – czyli lawirując pomiędzy dwoma żywiołami nadaje sens – wody – jako naturalnego środowiska, w którym żyją łabędzie oraz nieustannych zmian i kłód, które spotykają nas na drodze życia – wyraz emocji jest siła marzeń stworzonych za dzieciństwa, poprzez ukazanie brzydkiego kaczątka i możliwości rozwoju talentów w dorosłym życiu – poprzez każdy dzień – który nadaje sens – tworzą nowe ścieżki dla rozwoju swoich marzeń i osobowości.

licytacja online zaczyna się 3 grudnia i kończy 6 grudnia o godz. 21:00

https://www.facebook.com/groups/gwiazdobranieidawanie2020/?mibextid=oMANbw

 

Koń – tysiące marzeń o niewinności

wymiary: 40 x 80 cm

technika: olej na tekturze

praca bez oprawy

cena wywoławcza: 120 zł

Obraz namalowany w 2016 r., wykonany w stylistyce symbolizmu. Kolor oraz układ głowy konia – nadają charakter seksualności oraz lekkości wyrazu emocji. Barwa biała ma znaczenie niewinności oraz nadziei. Każdy ruch nadany w obrazie cechuje siłę jaka odczuwa odbiorca – nadając możliwość zobaczenia świata w postaci utopijnej lekkości i nadziei. Za razem poczucie spełnienia marzeń z dzieciństwa oraz nadaniu charakteru spotkania i radości z możliwości spotkania doznań i osób – które tworzą ścieżki i nadają charakter – poprzez wyrażenie emocji – możemy poczuć i odwzajemnić emocje (chwila, dla której namalowałam konia – również była spełniona chęcią posiadania i nauki jazdy konnej). To niesamowite doznanie, kiedy możesz wejść w interakcje ze zwierzęciem, które rozumie i czuję twoje emocje, a za razem posiada swój charakter i nawiązuje kontakt.

licytacja online zaczyna się 4 grudnia i kończy 7 grudnia o godz. 21:00

https://www.facebook.com/groups/gwiazdobranieidawanie2020/?mibextid=oMANbw