W ubiegłych latach otrzymaliśmy wiele prac plastycznych jako darów na licytację.

Jesteśmy za nie niezwykle wdzięczni. W zeszłym roku Jarmark odbył się w pełni online i okazał się  wielkim sukcesem całej społeczności, która powstała wokół tego wydarzenia. W tym roku chcielibyśmy ten sukces co najmniej powtórzyć, dlatego liczymy na Państwa wsparcie.

WERNISAŻ

Prace zostaną zaprezentowana na wystawie stacjonarnej w józefowskim ośrodku kultury. Na wystawie tej znajdą się również prace dzieci – beneficjentów „Gwiazdobrania”. To będzie dla nich wyjątkowe przeżycie, zobaczyć swoje prace wiszące obok  profesjonalnych dzieł sztuki.  Wernisaż odbędzie się 6 listopada o godzinie 16:30, pod hasłem „Gwiazdobranie – sztuka dawania”. Wernisaż zostanie połączony z ciekawym koncertem jazzowym.

DWIE OPCJE LICYTACJI

Zgodnie z naszą filozofią, nie chcemy tylko brać, ale i dawać.

Dlatego przewidujemy 2 opcje udziału:

OPCJA 1: W pełni charytatywna – przekazują Państwo pracę na licytację Internetową, zysk ze sprzedaży zostanie w całości przekazany na terapię i leczenie dzieci z Józefowa.

OPCJA 2: Łączona – przekazują Państwo 2 prace – jedną na sprzedaż podczas wystawy, drugą z przeznaczeniem na licytację charytatywną. Kwota jaką Państwo wyznaczycie za pierwszą  z nich  trafi w całości do Państwa.  Kwota wylicytowana za drugą pracę zostanie w całości przekazana na konto Fundacji.

Cenę za pracę na sprzedaż  wyznaczycie Państwo według swojego uznania, a transakcję przeprowadzicie bezpośrednio z nabywcą.  Organizatorzy wystawy umożliwią kontakt pomiędzy autorem pracy i nabywcą.

Wyznaczycie również Państwo cenę wywoławczą za pracę przeznaczoną na  licytację charytatywną.

W obu opcjach zapewniamy publikację prac w naszych kanałach społecznościowych i niebagatelny zasięg, ponieważ nasza Facebookowa grupa licytacyjna – Świąteczny Jarmark Charytatywny Gwiazdobranie i Dawanie – ma już 1500 członków, a nadal działamy na rzecz jej zwiększenia. Planujemy publikację składanego folderu A3 z wybranymi pracami,  oraz zamieszczenie wszystkich prac na sprzedaż w internetowej „Galerii Gwiazdobrania” powiązanej ze stroną na Facebooku.

Nasz internetowy Jarmark trwał będzie od 7 listopada do 18 grudnia 2021 Prosimy zatem, by również Państwo zapraszali do tej grupy swoich znajomych, zwłaszcza osoby zainteresowane sztuką, a także sztuką charytatywnego działania.

WARUNKI UCZESTNICTWA 

Jeśli zachęciły Państwa powyższe propozycje, prosimy o przesłanie na adres barbara.galinska@gmail.com :

  1. Dobrej jakości zdjęć prac, które zamierzacie Państwo nam przekazać zaznaczając, co na cel charytatywny, a co na sprzedaż dla Państwa. Należy wyznaczyć cenę wywoławczą pracy przeznaczonej na licytację, oraz cenę pracy na sprzedaż . Wybrane zdjęcia zostaną umieszczone w składanym folderze A3. Termin przesłania: niezwłocznie jednak nie później niż do 25 października na adres
  2. Opisu z podaniem tytułu, imienia i nazwiska autora oraz opis prac przekazywanych na wystawę (wymiary, technika) – do składanego folderu A3
  3. Informacji o autorze – do internetowej „Galerii Gwiazdobrania”. Forma dowolna; tekst, filmik, foto z podpisem – poważnie lub humorystycznie, według uznania.

Prace na wystawę do Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, ul. Wyszyńskiego 1  należy dostarczyć najpóźniej do 3 listopada 2021. W razie trudności z dostarczeniem prac prosimy o kontakt z Krystyną Bartosiak (tel: 509 372 740) – postaramy się pomóc. Możemy zapewnić czasową oprawę prac w formacie 100 x 70 lub 50 x 70.

Ze względu na ograniczoną powierzchnię wystawienniczą zastrzegamy sobie prawo wybrania prac, które umieścimy na wystawie. Jednak wszystkie ofiarowane prace wezmą udział w licytacji.

Niewielkie, kruche prace przestrzenne jak szkło, ceramika itp. nie będą mogły znaleźć miejsca na wystawie. Umieścimy natomiast ich fotografie zarówno na wystawie jak i w Internecie .